Pozvěte ostatní, aby se k vám připojili na skupinovou fitness hodinu, rychlou procházku nebo zábavný běh.

  • Post author:
  • Post category:blog

Pozvěte ostatní, aby se k vám připojili na skupinovou fitness hodinu, rychlou procházku nebo zábavný běh.

Vylepšete motivaci: Není nic takového, jako když vás bona fide odborník na výživu nutí k odpovědnosti. RD vám může pomoci zůstat motivovaný, řešit problémy a překážky a pomoci vám vrátit se po relapsu na správnou cestu.

Co mohu očekávat během úvodního sezení?

Při vaší první návštěvě se RD bude snažit porozumět vám, vašim minulým úspěchům a výzvám a vašim současným cílům. Dostane nějaké základní zdravotní a lékařské informace a pravděpodobně vás požádá o vyplnění nějaké formy výživového deníku, abyste lépe porozuměli vašim současným stravovacím návykům. Na základě vaší výšky, váhy, pohlaví a úrovně fyzické aktivity zapojí několik čísel do high-tech programu, který vám dá představu o tom, kolik kalorií denně potřebujete, abyste si udrželi svou aktuální váhu. Odtud RD dá všechny informace dohromady a pomůže vám vymyslet váš vlastní individuální výživový plán.

Jak často se musím setkat s registrovaným dietologem?

V závislosti na vaší situaci se počet setkání s RD může lišit od pouhého jednorázového sezení až po párkrát týdně. Někteří lidé prostě potřebují zavést výživový plán, zatímco jiní potřebují neustálou zpětnou vazbu, podporu, sdílení informací a ladění. Lidé, kteří mají zdravotní problémy s velkou složkou výživy – jako je cukrovka, obezita, pokročilé onemocnění ledvin a gastrointestinální patologie – mohou mít největší prospěch z trvalého vztahu s RD. Mnoho dietologů také nabízí skupinová sezení a programy, které mohou trvat několik týdnů nebo měsíců.

Jak poznám, který registrovaný dietolog je pro mě vhodný?

Pokud se rozhodnete pracovat s RD, můžete si být jisti, že má rozsáhlé školení a vzdělání v oblasti výživy. To není případ „výživového specialisty“, který není RD, pro kterého existuje jen málo nebo žádná jistota ohledně původu nebo vzdělání dané osoby. Všichni RD (lze je odhalit tak, že za jejich jménem zadáte „RD“) získali alespoň bakalářský a/nebo magisterský titul v oboru výživy a splnili všechny požadavky na rozsáhlé kurzy a zkoušky stanovené Komisí pro dietetiku. Registrace.

Kromě toho je však každý RD velmi odlišný. Někteří prošli specializovaným školením v určitých oblastech, jako je sportovní výživa, vzdělávání v oblasti diabetu nebo dětská výživa. Jiné se mohou zaměřit na regulaci hmotnosti nebo prevenci chronických onemocnění. Někteří RD pracují v soukromé praxi, zatímco jiní jsou zaměstnáni v nemocnicích a zdravotních střediscích.

Než se zaregistrujete s RD, proveďte průzkum. Váš plán zdravotního pojištění může pokrývat nutriční služby od RD sjednaného s tímto plánem. Nebo může mít vaše tělocvična dietologa jako součást vašeho členství nebo za symbolický poplatek. Nakonec byste se měli snažit najít dietologa, který je pohodlný a cenově dostupný, a co je nejdůležitější, jehož filozofie a osobnost je pro vás nápomocná a motivující, když se rozhodnete optimalizovat své zdraví a kvalitu života.

Jste připraveni začít? Zjistěte více o úloze registrovaných dietologů a najděte je ve vaší oblasti.

Cvičení je pro vaše tělo prospěšné, ale co kdyby pomohlo i životnímu prostředí?

Jedna tělocvična v Hadley, Massachusetts, pomáhá přeměnit výkon cvičení na obnovitelnou energii, uvedl NBC News. V Energii byla spinningová kola dodatečně vybavena společností The Green Revolution, takže tréninky pak pokrývají poptávku po elektřině z veřejných služeb v tělocvičně.

Podle NBC News vyprodukuje průměrný hodinový trénink dostatek energie pro napájení dvou notebooků.

Přečtěte si více o tom, jak se tato technologie mění v ekologickou aktivitu:

Procedura bypassu žaludku Roux-en-Y zahrnuje vytvoření žaludečního vaku z malé části žaludku a jeho připojení přímo k tenkému střevu, čímž se obejde velká část žaludku a dvanáctníku. Nejen, že je žaludek příliš malý na to, aby pojal velké množství potravy, ale vynecháním dvanáctníku se podstatně sníží vstřebávání tuku.

Datum aktualizace: 17.5.2010

Aktualizoval: Shabir Bhimji MD, PhD, specializující se na kardiotorakální a vaskulární chirurgii, Midland, TX Recenze poskytla VeriMed Healthcare Network. Také zhodnotil David Zieve, MD, MHA, lékařský ředitel, A.D.A.M., Inc.

Zdroj: Medline Plus, služba Národní lékařské knihovny USA, NIH, National Institutes of Health

Někdy samotná zdravá strava a pohyb v boji s obezitou nestačí. Pro lidi, kteří jsou vážně obézní, může být řešením žaludeční bypass, který pomůže snížit významné množství hmotnosti, což zase vede ke snížení zdravotního rizika a zvýšení kvality života. Ale opravdu funguje bypass žaludku? To znamená, že lidé opravdu zhubnou všechnu tu váhu a hlavně si ji udrží?

Gastrický bypass je postup, při kterém chirurgové zmenšují žaludek na velikost vajíčka a poté jej znovu připojí k tenkému střevu (viz obrázek). Během operace je velká většina žaludku a asi dvě stopy tenkého střeva uzavřeny svorkami nebo bypassem. Tento postup vede ke snížení hmotnosti ze dvou důvodů: za prvé, malý žaludeční váček nemůže pojmout příliš mnoho jídla, takže kalorický příjem je dramaticky snížen. Za druhé, obejdením dvou stop tenkého střeva (kde dochází k většině vstřebávání živin) se vstřebá méně kalorií a živin.

Ideálními kandidáty pro operaci na snížení hmotnosti jsou lidé, kteří (1) jsou vážně obézní (BMI>40) NEBO obézní (BMI>35) s jinými vysoce rizikovými stavy, jako je cukrovka, spánková apnoe nebo život ohrožující kardiopulmonální problémy; (2) „přijatelné“ operační riziko určené věkem, stupněm obezity a jinými již existujícími zdravotními stavy; (3) dříve neúspěšní při hubnutí s programem zahrnujícím dietu, cvičení, úpravu chování a psychologickou podporu; a (4) pečlivě vybrané multidisciplinárním týmem, který má lékařské, chirurgické, psychiatrické a nutriční odborné znalosti. Operace na hubnutí se nedoporučuje pro osoby s nadváhou nebo mírně obézní osoby, které se snaží zhubnout 20 nebo 30 liber. Kromě toho pouze ti pacienti, kteří se zavázali k trvalým změnám životního stylu – včetně pravidelné fyzické aktivity a zdravé stravy – jsou považováni za vhodné kandidáty na operaci.

V průměru lidé, kteří dostanou bypass žaludku, nakonec ztratí asi 60 % své nadměrné tělesné hmotnosti (nadváha se vztahuje k aktuální hmotnosti – ideální tělesné hmotnosti)1 a udrží si ztrátu hmotnosti asi 16 % během 10 let po operaci2. Mají také zlepšení v řadě dalších zdravotních ukazatelů, jako je krevní tlak, cholesterol, citlivost na inzulín a kvalita spánku1. Nicméně mnoho lidí, kteří nejsou připraveni provést změny životního stylu nezbytné k udržení úbytku hmotnosti, najde způsoby, jak operaci ošidit a získat většinu nebo celou svou váhu zpět. A i když je žaludeční bypass velmi bezpečný, žádný typ operace není nikdy bez rizik. Jeden z každých 200 lidí, kteří podstoupí operaci bypassu, zemře v důsledku tohoto postupu1; dalších 20 trpí závažnou nemocností, jako jsou infekce, krvácení, nutriční nedostatky, krevní sraženiny, respirační selhání a střevní obstrukce3.

Na konci dne je žaludeční bypass užitečným nástrojem ke snížení hmotnosti pro vybrané lidi. Ale – žádné překvapení – úspěšné udržení hubnutí i po operaci vyžaduje zdravé stravovací návyky a pravidelnou fyzickou aktivitu.

Pokud jste podstoupili operaci bypassu žaludku a hledáte způsoby, jak bezpečně zůstat fyzicky aktivní, přečtěte si blogový příspěvek ACE Ask the Expert o Cvičení po operaci bypassu žaludku od hlavního vědeckého ředitele ACE, Cedrica Bryanta, PhD.  

Buchwald H, Avidor Y, Braunwald E, a kol. Bariatrická chirurgie: systematický přehled a metaanalýza. JAMA 2004;292:1724-37.Sjostrom L, Lindroos AK, Peltonen M a kol. Životní styl, diabetes a kardiovaskulární rizikové faktory 10 let po bariatrické operaci. N Engl J Med 2004;351:2683-93.Steinbrook R. Chirurgie těžké obezity. N Engl J Med 2004;350:1075-9.

Porazte horko tím, že se ochladíte s těmito snadno vyrobitelnými pochoutkami s některými z letních sezónních produktů! Se sladkým ovocem, jako jsou borůvky a medový meloun, spolu s chladnou zeleninou a bylinkami, jako jsou okurky a máta, tyto jednoduché recepty tvoří speciální letní občerstvení, které si vy i vaše děti zamilujete.

2 šálky obyčejného odtučněného jogurtu1/2 šálku kousků ananasu1 banán1 pomeranč, oloupaný a rozkrojený napůl1/2 šálku kousků manga1/2 šálku jahod1/4 šálku meduMalé papírové kelímkyNanukové tyčinky

Všechny ingredience dejte do mixéru a mixujte do hladka. Nalijeme do papírových košíčků a doprostřed položíme tyčinku od nanuku. Zmrazit přes noc. Chcete-li podávat, sloupněte papírové košíčky z nanuků a užívejte si!

½ středně velkého melounu1 meloun1 medový meloun1 limetka½ šálku čerstvé máty, jemně nasekané¼ šálku medu

Medový meloun a meloun rozkrojte napůl a vydlabejte semínka. K vytvoření melounových kuliček použijte naběračku na meloun (kterou najdete v uličce s kuchyňským vybavením většiny obchodů s potravinami) a každou polovinu melounu naberte do velké mísy. . V samostatné malé misce vymačkejte šťávu z jedné limetky. Do limetkové šťávy vmícháme med a nasekanou mátu a dobře promícháme. Pokapejte kuličky melounu a promíchejte. Podávejte vychlazené.

4 zralé meruňky½ šálku nízkotučného vanilkového jogurtu¼ šálku čerstvých borůvek (nebo sušeného ovoce – borůvky, brusinky nebo třešně)

Každou meruňku rozkrojte napůl a ze středu odstraňte pecku. Půlky meruněk položte na talíř peckou nahoru. Naneste asi 1 PL jogurtu do vypeckované části poloviny meruněk a opakujte, dokud nebudou všechny poloviny meruněk plné. Nakonec do jogurtu přidejte jednu borůvku (nebo kteroukoli bobule, kterou si vyberete) a podávejte.

1 anglická okurka½ citronu1-2 lžičky. chilli prášek1 lžička sůl

Nakrájejte okurku na 1/8 palcové plátky. Plátky okurky vymačkejte citronem a poté posypte solí a chilli.

Fit Food: Jíst zdravě po celý život Objevte další jednoduché recepty, ve kterých se sbíhají sliny, od meruněk po cuketu! Koupit knihu →

Zůstat aktivní a fit v převážně sedavé kultuře vyžaduje úsilí a občas se můžete cítit jako víc, než můžete zvládnout. I ti nejoddanější fitness nadšenci a sportovci procházejí chvílemi, kdy se jim prostě nechce cvičit. Připravte se na úspěch vytvořením personalizovaného systému podpory, který vám pomůže zůstat na správné cestě.

Být připraven

Nejprve si určete překážky, které vám někdy brání být aktivní. Mezi příklady patří dlouhá pracovní doba, domácí povinnosti, prokrastinace, nedostatek energie a špatné počasí. Dále přemýšlejte o druhu podpory, která by vám pomohla vstát a vycházet ze dveří, když nastanou problémy.

Mohl by vám váš nadřízený ulehčit práci, abyste mohli odejít včas? Mohl by váš manžel nebo partner uvařit večeři 2-3krát týdně, abyste se mohli vtěsnat do tréninku? Mohl byste si koupit nějaké svrchní oblečení odolné proti dešti? Někdy stačí jen nějaké plánování, příprava a řešení problémů, aby byla práce hotová.

Získejte sociální sítě

Identifikujte přátele, členy rodiny, sousedy nebo spolupracovníky, kteří sdílejí vaše nadšení a zájem zůstat aktivní. Mluvte o svých fitness cílech a zeptejte se na jejich. Pozvěte ostatní, aby se k vám připojili na skupinovou fitness hodinu, rychlou procházku nebo zábavný běh. Cvičení s kamarádem nabízí jak zodpovědnost, tak společenskou zábavu. A poflakování se s aktivním davem zvyšuje vaše šance, že dodržíte svůj cvičební program.

Ve skutečnosti jedna studie zjistila, že lidé mají tendenci napodobovat pozitivní nebo negativní chování ostatních clean vision pravdivé recenze kolem sebe. Subjekty měly větší úroveň sebekontroly, když byly obklopeny ostatními se silnou sebekontrolou, a vykazovaly slabou sebekontrolu, když byly obklopeny subjekty, které se chovaly špatně. Účinek modelování byl tak silný, že i když subjekty jednoduše myslely na někoho se silným nebo slabým sebeovládáním, chovaly se podobně. Výzkumníci dospěli k závěru, že sebekontrola nebo její nedostatek je nakažlivý. Pokud to s životním stylem zaměřeným na fitness myslíte vážně, navazujte přátelství s lidmi, kteří posílí vaše zdravé návyky.

Řekni to tak jak to je

Jeden z nejdůležitějších způsobů, jak získat podporu, abyste zůstali aktivní, je jednoduchý. Jen o to požádejte! Klíčem je být konkrétní. Váš manžel může věřit, že nutkání, abyste vstávali brzy a šli si zaběhat, vás podporuje, ale vy to můžete cítit jinak. Lidé ve vašem životě nečtou myšlenky. Je pravděpodobné, že by rádi nabídli podporu, kdyby věděli, co by bylo nejužitečnější. Možná ani nevíš, co chceš. Takže si to před náborem partnerů pro podporu trochu rozmyslete. Napište přesně, co byste chtěli říct, a pak to řekněte. Projděte si tyto příklady a zapište si několik svých:* Chtěli byste se se mnou setkat na 30minutové procházce dvakrát týdně?* Pokud byste mohli hlídat děti po práci v pondělí, středu a pátek, mohl bych cestou domů si zacvičit v posilovně.* Opravdu by mi pomohlo, kdybych se jednou týdně s někým informoval o svém pokroku ve cvičení. Byl byste ochoten to udělat?

Klepněte na Každodenní zdroje

Získejte spolehlivé novinky o fitness prostřednictvím časopisů, knih, podcastů a online portálů. Zůstat v obraze o fitness výzkumu, trendech a tréninkových tipech podporuje váš aktivní životní styl, pomáhá vám kultivovat fitness myšlení a udržuje váš cvičební program svěží.

Aplikace pro chytré telefony, online programy a dokonce i automatická upozornění vám pomohou nezapomenout na cvičení a sledovat svůj pokrok. Váš zaměstnavatel může nabízet zlevněné členství v posilovně nebo osobní zdravotní koučink jako součást vašeho balíčku zdravotních výhod.

Chytré strategie

Dostat se do formy a zůstat aktivní může být občas práce, ale nabízí neocenitelné odměny. Nejsi sám. Podívejte se, co je k dispozici, a využijte každé příležitosti k začlenění podpory fyzické aktivity do vašeho každodenního života.

Dodatečné zdroje

ACE GetFitAssociation pro aplikovanou sportovní psychologii The Wall Street Journal

Náhled PDF

Pandemie koronaviru vytvořila nový normál pro nás všechny. A přestože jsme museli změnit nebo omezit mnoho našich denních rutin a aktivit, které nám pomáhají udržovat se v kondici, máme také jedinečnou příležitost zapojit se do cvičení mimo tělocvičnu nebo studio.

Zůstat fit a zdravý nebylo nikdy důležitější. Naštěstí cvičení nemusí být příliš dlouhé nebo složité, aby bylo efektivní. Nastartujte své zdraví a pohodu pomocí tohoto 15denního Summer Shape-up Programu, který vám pomůže zvýšit svalovou hmotu, snížit tukovou hmotu a zlepšit vaši duševní pohodu, a to vše při použití vlastní tělesné hmotnosti.

Před zahájením jakéhokoli cvičebního programu nebo zvýšením frekvence, intenzity a/nebo objemu vašeho současného programu je důležité určit, zda je nejprve nutné lékařské vyšetření. Pokud máte nějaké obavy z toho, že se stanete více fyzicky aktivní, měli byste se nejprve poradit se svým lékařem, a protože se jedná o samořízený cvičební program, který neprobíhá za přítomnosti odborníka na cvičení, můžete použít standardní dotazník, jako je PAR-Q+, který vám pomůže. než začnete, učiníte informované rozhodnutí o tom, zda vyhledat další informace od lékaře či nikoli.